Porównywarka kredytów – zobacz, ile zapłacisz w różnych bankach

Sprawdź nasze gotowe porównywarki kredytów, które pozwolą Ci łatwo policzyć, ile zapłacisz za poszczególne kredyty: gotówkowe, hipoteczne, samochodowe i konsolidacyjne.
Filip Żyro - Redaktor HelloFinance
Tekst

Filip Żyro

Filip Żyro - Redaktor HelloFinance
Tekst
Filip Żyro
Redaktor HelloFinance

Dziennikarz z doświadczeniem w telewizji Polsat oraz Sektor 3.0. W HelloFinance edukuje ludzi w tematach finansowych. Jego wykształcenie pozwala mu pisać prosto, na trudne tematy, które czytelnicy szybko przyswajają.

Dowiedz się więcej o naszym procesie redakcyjnym

Nina Wawryszuk - Fact-checker
Fact-checking

Nina Wawryszuk

Nina Wawryszuk - Fact-checker
Fact-checking
Nina Wawryszuk
Fact-checker

Nina Wawryszuk zajmuje się weryfikacją cytowanych źródeł i sprawdza, czy publikowane treści są zgodne z prawdą.

Dowiedz się więcej o naszym procesie redakcyjnym

08 marca, 2023
5 min
Media o nas:
Spis treści:

Niezależnie czy chcesz wziąć kredyt hipoteczny, gotówkowy, konsolidacyjny czy na samochód, przed podjęciem finalnej decyzji powinieneś porównać oferty poszczególnych banków. Nasze narzędzia pozwolą Ci policzyć, jaka będzie finalna rata, na którą składają się odsetki, marża i prowizja banku.

Dlaczego możesz nam zaufać
Informacja o reklamach

Decyzja o wzięciu kredytu nigdy nie należy do prostych. Najrozsądniej jest podjąć decyzję w oparciu o konkretne liczby, które pokażą nam, jaką dokładnie ratę zapłacimy i ile może wynieść w razie podwyżki stóp procentowych. Pozwoli nam to przygotować różne scenariusze spłaty zadłużenia.

Z jakich produktów kredytowych możesz skorzystać?

Zobacz też:

Kredyt gotówkowy porównywarka

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej gotówki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel, powinieneś zainteresować się kredytem gotówkowym. Porównywarka kredytów gotówkowych pozwoli policzyć Ci wysokość raty dla wybranej kwoty. Wpisz w okienku, ile chcesz pożyczyć i na jak długo. Następnie porównaj stopy procentowe, wysokość miesięcznej raty, RRSO, całkowity koszt i oprocentowanie.

Kredyt hipoteczny porównywarka

Jednym z najpopularniejszych kredytów na polskim rynku są kredyty hipoteczne. Wywindowane ceny mieszkań sprawiły, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy banku podczas kupowania mieszkania. Najważniejszym kosztem każdego kredytu hipotecznego jest oprocentowanie, marża i prowizja, które finalnie wyrażone będą w tzw. wskaźniku RRSO. 

Nasza porównywarka pomoże znaleźć Ci najtańszy kredyt hipoteczny na rynku. Dzięki niej sprawdzisz i porównasz oferty różnych banków.

Zobacz też:

Kredyt na samochód porównywarka

Kupno samochodu można sfinansować na kilka sposobów. Jeżeli nie posiadasz odpowiedniej ilości gotówki na wymarzony samochód, możesz poprosić o pożyczkę bank. W odróżnieniu od kredytu gotówkowego kredyt na samochód jest kredytem celowym – pieniądze z niego możesz przeznaczyć tylko na kupno nowego auta. Dzięki zabezpieczeniu w postaci samochodu finalna rata powinna być niższa od tej w kredycie gotówkowym. Będziesz musiał przejść całą procedurę kredytową, a bank wyda decyzję tylko i wyłącznie na konkretny model auta przez Ciebie wskazany.

Porównywarka kredytu na samochód pozwoli Ci porównać oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. 

Bieżących środków ani oszczędności nie warto trzymać na jednym koncie. Znasz wszystkie rodzaje kont i ich możliwości?

Zobacz też:

Kredyt konsolidacyjny porównywarka

Kredyt konsolidacyjny łączy kilka zadłużeń w różnych miejscach w jedną ratę, wygodną w spłacie. Konsolidacja kredytów nie tylko ułatwia życie, umożliwiając spłatę całego zadłużenia u jednego wierzyciela, ale często obniża wysokość raty. Jeżeli chcesz wiedzieć, który bank oferuje najtańszy kredyt konsolidacyjny na rynku, skorzystaj z naszej porównywarki, która w jasny sposób podsumuje finalną wysokość raty.

Możesz wnioskować o kwotę, która dokładnie pokryje Twoje zadłużenie lub poprosić o dodatkową gotówkę, która zasili Twój budżet. O tym, czy dostaniesz ekstra pieniądze,  będzie decydować Twoja zdolność kredytowa i procedura weryfikacyjna.

Chcesz wiedzieć, jaką masz zdolność i ile zapłacisz za swój kredyt?

Zobacz też:

Podsumowanie

Zaciąganie kredytu w banku to decyzja, której nie należy podejmować pochopnie. W tym wypadku znakomicie sprawdza się stara ludowa mądrość: „To trzeba na spokojnie. Usiąść. Policzyć”. Na szczęście nie musisz robić tego na piechotę. Nasze proste narzędzia w wygodny sposób przedstawią Ci wyliczenia raty końcowej i rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, która wskazuje, ile tak naprawdę kosztuje kredyt.

Jeżeli spodobały Ci się nasze narzędzia, sprawdź nasz kalkulator kredytu hipotecznego, kalkulator kredytu gotówkowego i kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Jeżeli wciąż będziesz mieć jakieś pytania, zachęcamy do zadania ich w komentarzach, które znajdziesz poniżej!

FAQ

Od czego zależy koszt kredytu?

Na koszt finalny kredytu składają się: 

  • Oprocentowanie – ustalane przez banki na podstawie wskaźnika WIBOR i zależne od decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Oprocentowanie kredytu może być stałe lub zmienne.
  • Prowizje bankowe – jednorazowe opłaty bankowe, pobierane m.in. za udzielenie kredytu, obsługę kredytu, wcześniejszą spłatę kredytu czy zmianę warunków kredytowania. 
  • Ubezpieczenie – w zależności od rodzaju kredytu może być dobrowolne albo obowiązkowe.
  • Marża banku – jednorazowa opłata, która zostanie doliczona do kredytu w momencie jego zaciągania.
Co to jest RRSO?

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, to wskaźnik, który powie Ci, ile tak naprawdę zapłacisz za swój kredyt w skali roku. Podawane jest w postaci jednego wskaźnika procentowego.

Na co możesz wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel. Bank nie będzie kontrolował, na co wydasz pieniądze z kredytu gotówkowego. 

Czy kredyt gotówkowy na samochód się opłaca?

Jeśli planujesz zakup auta – najpierw porównaj oferty kredytów samochodowych. Często banki zaoferują wtedy niższe oprocentowanie i RRSO względem kredytów gotówkowych – ponieważ zabezpieczeniem kredytu będzie Twoje przyszłe auto. 

Czy mogę wziąć kredyt na działalność gospodarczą?

Większość banków ma osobną ofertę dla przedsiębiorców. Często banki udzielają przedsiębiorcom kredytów na gorszych warunkach niż klientom indywidualnym.

Jeżeli potrzebujesz pożyczyć gotówkę, staraj się robić to na osobę prywatną.

Jaki jest maksymalny okres kredytu gotówkowego?

Zgodnie z prawem bankowym maksymalny okres dla kredytów gotówkowych wynosi 10 lat. 

Jaki jest maksymalny okres kredytu hipotecznego?

Standardowo banki udzielają kredytów hipotecznych na 25 lat, choć są nieliczne wyjątki, które pozwalają na spłatę hipoteki na przestrzeni 35 lat. Ważnym kryterium w momencie spłaty ostatniej raty, jest wiek, który często nie może wynosić więcej niż 70 lat.

Jaki jest maksymalny okres kredytu na samochód?

 W przypadku kredytów maksymalny okres na samochód wynosi 96 miesięcy, czyli równo 8 lat. Często banki określają również, że samochód, który chcemy zakupić, nie może być starszy niż 10 czy 12 lat.

Jaki jest maksymalny okres kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny jest rodzajem kredytu gotówkowego. Oznacza to, że tym wypadku prawo bankowe określa maksymalny okres spłaty na 10 lat.

Filip Żyro - Redaktor HelloFinance

Redaktor HelloFinance

Filip Żyro

Dziennikarz z doświadczeniem w telewizji Polsat oraz Sektor 3.0. W HelloFinance edukuje ludzi w tematach finansowych. Jego wykształcenie pozwala mu pisać prosto, na trudne tematy, które czytelnicy szybko przyswajają.

Nina Wawryszuk - Fact-checker

Fact-checker

Nina Wawryszuk

Nina Wawryszuk zajmuje się weryfikacją cytowanych źródeł i sprawdza, czy publikowane treści są zgodne z prawdą.

Oszczędzaj czas i pieniądze z Hello Finance

Poznaj sprawdzone sposoby na finanse osobiste

Zobacz inne treści
Podobne artykuły
Kalkulator kredytu hipotecznego 2023 – oblicz ratę kredytu

sie 30

Kalkulator kredytu hipotecznego 2023 – oblicz ratę kredytu

Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytu hipotecznego i oblicz ratę kredytu – szybko, łatwo i bez wychodzenia z domu.

Kredyt hipoteczny: jak działa, co to, jak wybrać [Ranking 2023]

wrz 06

Kredyt hipoteczny: co to jest, jak działa, jak wybrać [2023]

Jeżeli marzysz o własnym mieszkaniu, prawdopodobnie będziesz musiał pożyczyć pieniądze od banku. Dziś prawie połowa mieszkań w Polsce kupowanych jest na kredyt. Znaczący wpływ na to mają aktualne ceny nieruchomości.

Kredyt hipoteczny i wkład własny w 2023 (Czy 10% wystarczy?)

cze 20

Kredyt hipoteczny: wkład własny w 2023. 10% wystarczy?

Wkład własny do kredytu hipotecznego to nie tylko gotówka. Może to być również mieszkanie, działka lub papiery wartościowe. Zobacz jaki minimalny wkład własny musisz mieć, żeby wziąć kredyt hipoteczny w 2022 roku.