Praca w domu: jak zacząć + gdzie znaleźć uczciwe oferty

Zobacz, gdzie znajdziesz oferty pracy w domu, ile możesz zarobić i na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach.
Agata Jach - Redaktorka HelloFinance
Tekst

Agata Jach

Agata Jach - Redaktorka HelloFinance
Tekst
Agata Jach
Redaktorka HelloFinance

Zajmuję się tematyką finansową — w prosty, przystępny sposób wyjaśniam meandry polskiego prawa, aby pomóc Ci podjąć przemyślane i korzystne decyzje finansowe.

Dowiedz się więcej o naszym procesie redakcyjnym

22 grudnia, 2023
Redakcja:
Recenzja:

Dowiedz się więcej o naszym procesie redakcyjnym

13 min
Media o nas:
Spis treści:

Marzy Ci się praca w domu – we własnych kapciach, własnym fotelu, na własnych zasadach. Jednak gdy zaczynasz szukać konkretnych ogłoszeń o pracy w domu, zalewają Cię oferty składania teczek, różańców, długopisów i kalendarzy, albo propozycje wypełniania ankiet online. Nic dziwnego, że czujesz lekki zawrót głowy i pytasz, czy na tym można w ogóle zarobić?.

Dlaczego możesz nam zaufać
Informacja o reklamach

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się:

 • W jakich zawodach znajdziesz oferty pracy w domu. 
 • Ile zarobisz na pracy dodatkowej w domu.
 • Jakie oferty pracy w domu lepiej omijać szerokim łukiem. 
Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Zobacz, co może zrobić dla Twojego zdrowia i urody Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg

Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Natu.Care Kolagen Premium dla zdrowia stawów, skóry, paznokci i włosów. Najlepsza przyswajalność. Optymalna dawka 5 000 lub 10 000 mg. Przebadany przez niezależne laboratorium.

Zobacz więcej
@Milena Dlugosz
Efekty zaczęłam dostrzegać po około 5 tygodniach. Włosy są nawilżone, przestały też wypadać. Moja wrażliwa cera przestała się przesuszać. Plus za pyszny smak!
@Milena Dlugosz
Zobacz więcej

Zobacz też:

Praca w domu – co warto wiedzieć?

Pandemia wywróciła rynek pracy do góry nogami i z pracy w domu uczyniła raczej normę, niż przywilej. Czasy koronawirusa zmieniły również nastawienie pracowników. Jak wynika z badań, przeprowadzonych przez pracownię Adecco:

 • 75% pracowników chce pracować zdalnie przez połowę tygodnia.
 • 75% pracowników uważa, że zachowanie elastyczności godzin pracy po pandemii jest ważne.
 • 53% badanych stwierdziło, że preferuje pracę zdalną od tej w biurze. 

Marzy Ci się praca zdalna? W takim razie może zainteresuje Cię artykuł: Praca zdalna: jak znaleźć i w jakich branżach jest dostępna?

Jednak praca w domu to o wiele więcej, niż praca zdalna przez internet. Już przed pandemią wiele osób podejmowało się chałupnictwa czy rękodzieła, traktując te zajęcia albo jako główne źródło utrzymania, albo pracę dodatkową

Brzmi dobrze? Ok, przejdźmy więc do konkretów! Jak zacząć i gdzie szukać, żeby godnie i uczciwie zarobić pieniądze, nie wychodząc z domu?

Gdzie znajdziesz oferty pracy w domu?

To zależy głównie od charakteru pracy, którą chcesz wykonywać. Niektóre strony gromadzą oferty tylko dla wybranych branż. I tak, jeśli szukasz pracy w:

Koniecznie też załóż sobie też konto na LinkedInie – możliwe, że pracodawcy zaczną odzywać się do Ciebie sami.

Jeśli nie wiesz jeszcze, co dokładnie chcesz robić, ale wiesz, że praca w domu to Twój priorytet, przeszukaj ogólne serwisy, wpisując w okienko wyszukiwarki: „praca w domu”. Oferty znajdziesz na:

No dobrze, znasz już adresy zaufanych portali. Czas wziąć pod lupę konkretne możliwości i odpowiedzieć na pytanie: jak zacząć pracować w domu i ile możesz na tym zarobić. 

Jeśli chcesz zacząć zarabiać z domu, koniecznie zajrzyj do artykułu: Jak zarabiać w domu: przez Internet i nie tylko (12 pomysłów)

Jaką pracę możesz wykonywać w domu?

Wybór odpowiedniej pracy z domu zależy od Twojego:

 • wykształcenia,

 • doświadczenia,

 • umiejętności…

a także od tego, czy chcesz znaleźć zajęcie na pełny etat, czy pracę dodatkową. Poniżej znajdziesz garść inspiracji dla różnych branż i zawodów, a także dla osób, które szukają pracy w domu bez doświadczenia

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki, może zainteresuje Cię artykuł: Jak zarobić pieniądze: na czym można zarobić szybko?

Praca w domu przez internet

Praca w domu przez internet ma niewątpliwie wiele zalet:

 • Potrzebujesz tylko laptopa i szybkiego internetu.

 • Możesz kontaktować się ze współpracownikami za pomocą darmowych komunikatorów (Skype, Zoom, Google Meet) bez konieczności dojazdu do biura. 

 • Jeśli masz pracę, która nie wymaga ciągłego skupienia, możesz w trakcie wykonywania obowiązków słuchać muzyki lub ulubionego podcastu. 

WAŻNE! W maju 2022 roku rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy, w myśl której praca zdalna na stałe wejdzie do Kodeksu pracy. W myśl ustawy pracodawca ma obowiązek pokryć koszty energii elektrycznej i usług telekomunikacyjnych (telefon i internet), które zużyjesz, wykonując obowiązki zawodowe. ALE: dotyczy to tylko umów o pracę. 

Zobacz, jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy online: Praca online: gdzie jej szukać i jak zwiększyć swoje szanse.

Zobaczmy jakie prace możesz wykonywać z domu przez internet.

Copywriter freelancer

Freelancer, czyli wolny strzelec to osoba, która współpracuje z różnymi zleceniodawcami, najczęściej na podstawie umowy zlecenia, dzieła, lub kontraktu B2B.

Bycie freelancerem wymaga doskonałej organizacji czasu i samodyscypliny, szczególnie jeśli pracujesz nad kilkoma zleceniami naraz. Wielką zaletą takiej pracy jest swoboda i samodzielność – to Ty wybierasz, z kim współpracujesz, jak dużo czasu spędzasz nad zleceniem i skąd je wykonasz. Możesz pracować w domu, w kawiarni, albo w chatce w górach. Jeśli dostarczasz teksty wysokiej jakości, miejsce nie ma znaczenia. 

Jak zacząć?

Jeśli chcesz zacząć przygodę z copywritingiem – freelancing świetnie nadaje się na początek. Możesz wziąć kilka zleceń i zobaczyć, czy ta praca jest dobra dla Ciebie. Najlepiej zacznij od prostych tekstów – opisów produktów, prowadzenia profilu na Facebooku czy artykułów SEO. W ten sposób zdobędziesz doświadczenie i – jeśli spodoba Ci się taka forma pracy – zaczniesz pisać teksty o większym stopniu skomplikowania albo dostaniesz pracę na etat. 

Gdzie szukać zleceń?

Proste zlecenia copywriterskie, znajdziesz na facebookowych grupach:

Jeśli znasz angielski, ta strona pomoże Ci znaleźć zlecenia freelancerskie:

Ile zarobisz?

Nie czarujmy się – początki są trudne. Pierwsze copywriterskie zlecenia, jakie otrzymasz, najpewniej nie przyniosą kokosów. Ale na tym etapie ważna jest nauka – czasem warto więc napisać kilka gorzej płatnych tekstów, a wzbogacić się o doświadczenie. 

Według badania White Press prawie 75% copywriterów rozlicza się ze zleceniodawcą za liczbę napisanych znaków. Wycena należy do Ciebie. Doświadczony copywriter może zarobić nawet 45 zł/1 000 znaków tekstu eksperckiego. Dla osób, które dopiero wchodzą na rynek, płace nie przekraczają zwykle 8–10 zł/1 000 znaków (mówimy o kwotach netto). 

Zobacz też: Jak zarabiać na Instagramie: ile możesz zarobić i jak zacząć

Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Zobacz, co może zrobić dla Twojego zdrowia i urody Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg

Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Natu.Care Kolagen Premium dla zdrowia stawów, skóry, paznokci i włosów. Najlepsza przyswajalność. Optymalna dawka 5 000 lub 10 000 mg. Przebadany przez niezależne laboratorium.

Zobacz więcej
@Milena Dlugosz
Efekty zaczęłam dostrzegać po około 5 tygodniach. Włosy są nawilżone, przestały też wypadać. Moja wrażliwa cera przestała się przesuszać. Plus za pyszny smak!
@Milena Dlugosz
Zobacz więcej

Projektowanie prostych grafik

Początkujący grafik jest w podobnej sytuacji, jak początkujący copywriter. Pierwsze zlecenia pewnie nie przyniosą Ci zawrotnych stawek, jednak im więcej nabierzesz doświadczenia – tym więcej zarobisz w przyszłości. W odróżnieniu od copywritera grafik (nawet początkujący) musi znać obsługę choć jednego z programów:

 • Adobe Photoshop.

 • Adobe Ilustrator,

 • GIMP,

 • CorelDRAW.

Jak zacząć?  

Przygodę z grafiką warto zacząć od freelancingu – który z powodzeniem możesz potraktować jako pracę dodatkową. Zacznij od projektowania prostych grafik, które wzbogacą Twoje doświadczenie (i portfolio!). Na początek możesz projektować:

 • grafiki do postów na Facebooku,

 • etykiety,

 • ulotki,

 • proste broszury,

 • proste logotypy,

 • wizytówki,

 • CV.

WAŻNE! Pamiętaj, że Twój zleceniodawca może chcieć wprowadzić zmiany w zaproponowanym przez Ciebie pierwszym projekcie. Dlatego albo uwzględnij zmiany w pierwotnej wycenie (na przykład zaznacz jasno, że w podanej cenie klient może dokonać 3 poprawek), albo wyceń zmiany osobno – np. 1 zmiana = 50 zł. 

Gdzie szukać zleceń?

Pierwszych zleceń możesz szukać na facebookowych profilach:

Bardziej „poważne” zlecenia znajdziesz na stronach:

Ile zarobisz?

Mediana zarobków grafików komputerowych w Polsce wynosi około 3 500 zł netto/miesiąc. Przy założeniu, że osoba „na etacie” pracuje średnio 168 godzin miesięcznie – średnia stawka na godzinę wynosi 20 zł netto za godzinę pracy. Weź jednak pod uwagę, że jako freelancer masz dużo mniej stabilną sytuację. Rozważ ustalenie stawki godzinowej na poziomie 50–60 zł/godzinę netto.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Przeczytaj artykuł: Jak zarabiać w internecie i poznaj tajniki budowania swojego brandu w sieci!

Praca w IT

Któż nie chciałby pracować w IT – na temat zarobków w tej branży, a także przywilejów, jakimi cieszą się programiści, krążą już legendy. Szczególnie w kontekście pracy w domu, IT wydaje się wymarzoną opcją. 

Według danych GUS-u podczas pandemii Covid-19 nawet 70% pracowników zatrudnionych w ICT (ang. Information and Communication Technologies) pracowało zdalnie, a trend ten utrzymuje się do dziś. 

Jak zacząć?

Wydaje Ci się, że nie możesz programować, jeśli nie masz kierunkowego wykształcenia? Nic bardziej mylnego! Według badania przeprowadzonego przez portal Bulldogjob.pl 75% pracowników IT nauczyło się swojego głównego języka programowania samodzielnie (z książek, internetu, darmowych kursów). No właśnie, a skoro już o językach programowania mowa. Jakich najczęściej używają programiści?

 • Java,

 • C#,

 • JavaScript,

 • PHP,

 • C++,

 • Python,

 • TypeScript,

 • C,

 • SQL,

 • Kotlin,

 • Swift,

 • Ruby.

Darmowe kursy programowania znajdziesz na stronach:

Jeśli możesz zapłacić, wiele kursów znajdziesz na Udemy

Jak szukać zleceń?

Profil na Linkedinie jest obowiązkowym pierwszym krokiem – jeśli Twój będzie atrakcyjny i aktualny, pracodawcy mogą odezwać się do Ciebie sami. Pierwszych zleceń w IT możesz szukać na stronach:

Ile zarobisz?

Zgodnie z raportem Bulldogjob, za stanowisko juniorskie w IT zarobisz średnio (w zależności od specjalizacji):

 • 3 662 zł netto – jako admin/dev ops.

 • 3 528 zł netto – jako analityk IT.

 • 5 714 zł netto – jako architekt IT.

 • 4 571 zł netto – jako konsultant/integrator.

 • 3 740 zł netto – jako programista. 

 • 3 373 zł netto – jako tester. 

Praca w call center (telemarketing)

Nowoczesne programy do prowadzenia rozmów przez internet umożliwiają wykonywanie zawodu telemarketera z domu. Z tego względu jest to kusząca opcja dla młodych mam, lub studentów, chcących dorobić sobie w czasie wolnym. 

Aby „pracować na słuchawce” z domu, potrzebujesz:

 • Szybkiego łącza internetowego.

 • Komputera, laptopa lub smartfona.

 • Słuchawek z mikrofonem.

 • Spokojnego miejsca do odbywania rozmów. 

Telemarketer to osoba odpowiedzialna za kontakt z klientem, przedstawianie aktualnej oferty sprzedażowej lub odpowiadanie na pytania dzwoniących. W niektórych firmach do Twoich obowiązków może także należeć:

 • Obsługiwanie klientów na czacie online.

 • Przyjmowanie reklamacji. 

 • Przeprowadzanie ankiet. 

 • Pomoc w przypadku awarii.

Jak zacząć?

Aby pracować w call center, lub jak nazywają to zajęcie niektórzy telemarketingu, nie potrzebujesz ani specjalistycznego sprzętu, ani specjalnego doświadczenia. Oczywiście, jeśli masz wprawę w tym zajęciu – tym lepiej dla Ciebie. 

Większość pracodawców zapewnia jednak kompleksowe szkolenia na tym stanowisku. 

Jak szukać zleceń?

Zleceń w call center najlepiej szukaj na ogólnych stronach z ofertami pracy, wpisując w okienko wyszukiwania: „call center” lub „telemarketing”:

Ile zarobisz?

Według portalu Wynagrodzenia.pl mediana zarobków w call center wynosi 3 053 zł netto. ALE: zarobisz o wiele więcej, jeśli znasz angielski. Zgodnie z wyliczeniami wspomnianego portalu, jeśli znasz angielski biegle – możesz nawet podwoić swoje przeciętne zarobki. 

Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Zobacz, co może zrobić dla Twojego zdrowia i urody Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg

Natu.Care Kolagen Premium 5000 mg, mango-marakuja

Natu.Care Kolagen Premium dla zdrowia stawów, skóry, paznokci i włosów. Najlepsza przyswajalność. Optymalna dawka 5 000 lub 10 000 mg. Przebadany przez niezależne laboratorium.

Zobacz więcej
@Milena Dlugosz
Efekty zaczęłam dostrzegać po około 5 tygodniach. Włosy są nawilżone, przestały też wypadać. Moja wrażliwa cera przestała się przesuszać. Plus za pyszny smak!
@Milena Dlugosz
Zobacz więcej

Praca przez internet bez doświadczenia

Jeśli nie chcesz spędzać długich godzin, ucząc się programów graficznych, czy języków programowania, możesz spróbować jednej z internetowych prac dorywczych, które nie wymagają doświadczenia

Wypełnianie ankiet online

Jedną z opcji jest wypełnianie ankiet online – prosta i stosunkowo łatwa praca, jednak niestety słabo płatna (50–200 zł netto/miesiąc w zależności od tego ile wypełnisz ankiet). 

Wypełnianie ankiet online może sprawdzić się jako praca dodatkowa, lub praca dla świeżo upieczonej mamy, która chce dorobić, jednak nie daje perspektyw stałego utrzymania. 

Jak zacząć? To proste: 

 • Zarejestruj się na jednej ze stron z ankietami online (epanel.plswpanel.plmy iyo).

 • Wypełniaj ankiety.

 • Zbieraj punkty lub kupony, które potem możesz wymienić na złotówki. 

UWAGA! Zanim zaczniesz wypełniać ankiety online, sprawdź, w jakiej formie i kiedy dostaniesz gotówkę. W niektórych firmach zgromadzone punkty możesz wymienić TYLKO na kupony, nagrody lub vouchery (np. do Media Marktu, Empiku czy Zalando).

Więcej o wypełnianiu ankiet online dowiesz się z tekstu: Płatne ankiety online: ile można zarobić? Czy to bezpieczne?

Przepisywanie tekstów

Inną opcją zarabiania przez internet jest przepisywanie tekstów. Takie zadania zlecane są często przez agencje reklamowe, archiwa, biblioteki czy instytucje państwowe, które chcą przenieść swoje papierowe dane do archiwów cyfrowych. 

To zadanie dla Ciebie, jeśli:

 • Szybko piszesz na komputerze.

 • Potrafisz bez problemu odczytać różne rodzaje odręcznego pisma.

 • Znasz podstawy edytorstwa i potrafisz zrobić korektę tekstu. 

Przepisywanie tekstów wymaga też dużej cierpliwości, bo – nie oszukujmy się – jest to praca żmudna. Dodatkowe umiejętności przydatne na tym stanowisku to terminowość, staranność i umiejętność koncentracji. 

Oto zaufane strony, które oferują pracę dla osób przepisujących teksty:

Przepisywanie.pl (teksty i transkrypcje ze słuchu).

Może Cię zainteresować: Wprowadzanie danych: co musisz umieć? Ile zarobisz?

Praca chałupnicza

Prace chałupnicze dawały możliwość zarabiania z domu na długo przed pojawieniem się pandemii i wszechobecnej pracy zdalnej. Chałupnictwo to potoczna nazwa zadań wykonywanych w domowym zaciszu, do których materiały dostarcza pracodawca (tak zwane chałupnictwo z dowozem do domu). 

To prosty sposób, aby dorobić do emerytury, lub zdobyć dodatkowe środki przy ograniczonej mobilności. Jednak zanim podejmiesz pracę chałupniczą – weź pod lupę ofertę i upewnij się, że nie jest to próba wyłudzenia pieniędzy lub danych osobowych. 

Praca chałupnicza z dowozem do domu

Tak brzmi wiele ogłoszeń pracy chałupniczej – bo w ten sposób się to najczęściej odbywa. Pracodawca dostarcza Ci części składowe, a Ty w domowym zaciszu wykonujesz powierzone Ci obowiązki.

UWAGA! Omijaj szerokim łukiem ogłoszenia, w których za surowce potrzebne do wykonania pracy, musisz zapłacić zaliczkę. To prosty sposób na wyłudzenie pieniędzy – a obiecanych części składowych możesz nigdy nie zobaczyć. 

Praca chałupnicza – co będziesz robić?

Możesz trafić na różne oferty pracy chałupniczej – najczęściej są to proste zajęcia, które nie wymagają specjalistycznych umiejętności (ale zdarzają się też bardziej skomplikowane zlecenia, np. szydełkowania czy lutowania). 

Jakie oferty pojawiają się najczęściej?

 • składanie długopisów,

 • składanie teczek,

 • składanie kalendarzy,

 • składanie różańców,

 • składanie kopert,

 • pakowanie kosmetyków,

 • składanie biżuterii,

 • składanie zabawek. 

Czy na pracy chałupniczej można zarobić?

Aby zarobić na składaniu przedmiotów, potrzebujesz manualnego talentu i szybkości – wysokość wypłaty zależy bowiem od tego, ile towaru złożysz. W niektórych ogłoszeniach znajdziesz informacje, że złożenie jednego długopisu czy zabawki zajmie Ci 30 sekund. Potraktuj jednak takie rewelacje z dystansem, bo może się okazać, że na początku spędzisz nad tym więcej czasu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy chałupniczej? Zajrzyj do artykułu: Praca chałupnicza (w domu): jak poznać uczciwe oferty?

Praca w domu – rękodzieło

Robisz dla przyjemności biżuterię, szydełkujesz, robisz na drutach, szyjesz? A może warto na tym zarobić? Jak podaje GUS, popyt na rękodzieło artystyczne ciągle rośnie. 

Początki bywają trudne – żeby sprawdzić, czy Twoje produkty cieszą się zainteresowaniem, możesz zacząć od wystawiania ich na Allegro, czy OLX-ie. Warto też zainteresować się cyklicznymi targami (np. targi bożonarodzeniowe), gdzie rękodzielnicy wystawiają swoje produkty. Gdy zdobędziesz już rzeszę fanów – wtedy możesz zamówić stronę internetową i postawić sobie sklep w internecie.

Czy można sprzedawać rękodzieło bez działalności?

To pytanie powraca cyklicznie na wielu grupach rękodzielniczych. Odpowiedź brzmi – tak, ale tylko, jeśli Twój miesięczny przychód nie przekroczy połowy najniższej krajowej (to tak zwana działalność nierejestrowana).

W 2022 roku najniższa krajowa wyniosła 3 010 zł brutto (2 363 zł netto) – a więc jeśli nie chcesz zakładać działalności gospodarczej, Twój miesięczny dochód z rękodzielnictwa nie powinien przekroczyć 1 505 zł brutto (1 181 zł netto). 

Więcej o najniższej krajowej dowiesz się z artykułu: Najniższa krajowa: ile wynosi netto, brutto i na godzinę?

WAŻNE! Nawet jeśli prowadzisz działalność nierejestrowaną, raz w roku musisz rozliczać się ze swoich dochodów z Urzędem Skarbowym (na podstawie formularza PIT–36). Musisz także ewidencjonować swoją działalność – wystarczy do tego prosty arkusz w Excelu.

Rękodzieło w domu – czy to się opłaca?

To zależy od wielu czynników: Twojego talentu, zaangażowania, determinacji. Agnieszka, która przez kilka lat wytwarzała biżuterię w domu, pisze:

Robiłam biżuterię w domu, ale to było takie bardziej rozszerzone hobby. Okazało się, że koleżanki i koleżanki koleżanek kupowały, więc miałam dzięki temu trochę kasy. Ale nie na tyle, żeby się utrzymać, parę stówek miesięcznie na przykład. Żeby się z tego utrzymać, trzeba sobie znaleźć niszę i zainwestować w marketing. Moja znajoma zrobiła w ten sposób karierę – sprzedaje teraz biżuterię np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ma pracownice, które szyją jej sutaszowe kolczyki, a zaczynała od robienia w domu dla siebie i znajomych.

 

Szukasz pracy dodatkowej, którą możesz spokojnie wykonywać w domu? Zerknij koniecznie do artykułu: Praca dodatkowa w domu: uczciwe oferty i na co uważać

Podsumowanie: Uczciwa praca z domu – jak zarobić i nie dać się oszukać?

Praca w domu to świetna opcja dla introwertyków i osób, które lubią wykonywać swoje obowiązki w domowym zaciszu. To także dobry sposób na dodatkowy zarobek dla młodych mam, emerytów i osób z utrudnioną mobilnością. 

W domowym zaciszu możesz zdobyć nowe umiejętności, które pomogą Ci w zawodowym rozwoju, albo po prostu dorobić pieniądze. Jednak, szczególnie przeglądając oferty, które za stosunkowo proste zajęcia oferują „kokosy” – zachowaj czujność.

 • Nigdy nie podawaj przez internet swoich „wrażliwych danych” – numeru PESEL albo skanu dowodu osobistego. Gdy Ty będziesz czekać na ofertę pracy, osoba, która zamieściła ogłoszenie, może już brać kredyt na Twoje nazwisko
 • Nie wysyłaj przez internet żadnych pieniędzy – na przykład na surowce do przedmiotów, które będziesz składać. Pieniądze mogą szybko zniknąć, tak samo jak autor ogłoszenia.
 • Przed zaangażowaniem się w wypełnianie ankiet online, upewnij się, w jakiej formie otrzymasz wynagrodzenie. Niektóre firmy nie oferują wypłaty w złotówkach, ale na przykład w kuponach rabatowych i voucherach.
 • Jeśli firma, która oferuje pracę, budzi w Tobie jakiekolwiek podejrzenia – sprawdź ją. Możesz zobaczyć, co sądzą o niej inni na GoWork.pl. Nie zaszkodzi także zerknąć do KRS-u i upewnić się, czy firma oferująca pracę w ogóle istnieje i czy ma siedzibę w Polsce.

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu – mam nadzieję, że pomoże Ci rozwinąć skrzydła w Twojej wymarzonej branży, albo podsunie inspirację na ciekawą pracę w domu. Masz jakieś pytania? Zapraszam do komentarzy!

Agata Jach - Redaktorka HelloFinance

Redaktorka HelloFinance

Agata Jach

Zajmuję się tematyką finansową — w prosty, przystępny sposób wyjaśniam meandry polskiego prawa, aby pomóc Ci podjąć przemyślane i korzystne decyzje finansowe.

Oszczędzaj czas i pieniądze z Hello Finance

Poznaj sprawdzone sposoby na finanse osobiste

Zobacz inne treści
Podobne artykuły
Praca dla nieletnich: 17 pomysłów + od ilu lat można pracować

lip 29

Praca dla nieletnich: 17 pomysłów + od ilu lat można pracować?

Praca dla nieletnich to wolność i niezależność. Sprawdź, od ilu lat można zarabiać i jak zacząć.

Uczciwa praca chałupnicza w domu w 2023 (oferty pracy z dowozem i bez)

lip 28

Uczciwa praca chałupnicza w domu 2023 [oferty pracy, porady]

Sprawdź, na czym polega praca chałupnicza i chałupnictwo z dowozem do domu. Uczciwa praca chałupnicza: co to znaczy i jak znaleźć najlepsze oferty?

Praca zdalna bez doświadczenia: 9 pomysłów + poradnik

lip 29

Praca zdalna bez doświadczenia: 9 pomysłów + poradnik

Praca zdalna bez doświadczenia to pomysł dla tych, którzy chcą dodatkowo zarobić, zaczynają lub zmieniają swoją karierę zawodową.